| daliutza11 a întrebat:

Daca un papagal ( perus) este stropit sau udat cu apa poate patii ceva? Am auzit ca se poate imbolnavii sau chiar mai rau, e adevarat? Help!

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Salut
Daca sa udat ca la plouat si a stat in frig, da se va imbolnavi, dar daca l-ai stropit tu cu apa, sau i s-a spart recipientul de apa si sa udat tot si dupa l-ai ster si uscat, nu are ce sa pateasca! In esenta conteaza si cum sa udat si cat a stat asa!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

N-are nimic.eu vara ii stropeam mereu cu pistolul ca avea peste 100 si faceau o galagie infernala.asa imi asiguram cateva clipe de liniste.si ei se racoreau.

| daliutza11 explică:

Va multumesc mult!

| fangtasamp a răspuns:

Buna! Se poate imbolnavii doar daca apa este rece