| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu as vrea sa imi iau un catel da nu ma pot decide dintre un yorkshire terrier sau un spitz japonez! voi ce ati alege? de ce? mersi muult

7 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Mie imi si plac imi si displac amandoi. Yorki sunt draguti cat sunt mici, dar la maturitate se uratesc un pic (asa mi se pare mie), la spitz nu-mi place botul ca e lung, dar in rest e super-dragut.
In alta ordine de idei, gandeste-te si la cat cresc si la ingrijire. Yorki se opreste la 3 kg, spitzul ajunge la 7 kg. Legat de ingrijire, cred ca yorki are mai putina blana si se perie mai usor, spitzul e extrem de blanos si necesita o ingrijire mai asidua. Eu stiu ce inseamna caine blanos si chiar e absolut necesar sa-l perii de 2 ori pe zi. Mai gandeste-te si la momentul naparlirii, la cat par lasa prin casa.
Desi pana acum am zis numai argumente pro yorki, eu mi-as lua spitz. Chiar daca au blana alba si se va cunoaste orice pata pe ea, e mai aspectuos. Poate zic asta si pentru ca toata lumea are yorki si e mai comun. In plus cu un yorki trebuie sa te porti ca si cu un bibelou, e asa fragil.
Acum, daca tu crezi ca te descurci cu toaleta unui spitz, ia-ti unul. Daca ti se pare prea mult, ia-ti yorki. La spitz daca nu-l perii o zi se va cunoaste, la yorki merge si la 2 zile.

| Lorelai a răspuns:

Eu as alege yorkshire terrier, pentru ca imi place pur si simplu mai mult decat spitz.

| Miha a răspuns:

Eu as alege un spitz japonez ca e si mai dragutlove strucksi yorkshire are mai toata lumeawinking

| bocascity a răspuns:

Spitz japonez. imi place foarte mult

| rockaholic a răspuns:

Spitz japonez

| a răspuns:

As alege un spitz japonez pentru ca e mai dragut si mie imi place mai mult(din punctul meu de vedere).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu stiu. aman2 sunt atat de dragalasi. cum vrei tu. care iti place cel mai mult tie pe ala sa il alegi. succes kiss