| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este normal ca unui caine de 3 luni sa ii fie frica sa iasa din curte? Daca nu este normal, stiti cum as putea sa rezolv aceasta problema? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lisiele a răspuns:

Da este absolut normal.Stapanul este acela care ii da incredere cainelui,deci tu trebuie sa ii arati cainelui si sa-i spui ca, cu tine este in siguranta. poti sa il scoti din curte in brate, cate jumatate de ora pe zi, apoi dupa cateva zile cate o ora iar apoi sa incerci sa-i dai drumul singur sa vezi cum reactioneaza. Tine minte, trebuie sa dezvolti increderea intre tine si caine.

| FlaviuselFlaviusel a răspuns (pentru Lisiele):

Mersi pentru raspuns big grin

4 răspunsuri:
| TnT123 a răspuns:

Este normal.In timp ce creste mai scoate-l fortat pe afara sa se obisnuiasca si dupa nu o sa ai treaba
Funda?

| Lola2013 a răspuns:

E normal.Incearca sa il iei in brate si sa il plimbi prin curte si apoi lasa-l putin jos cand se obisnuieste.Incearca sa nu il pui din prima in lesa pentru ca am si eu un caine si lesa il speria cand era micut.

| Claudiu_Clau_1968 a răspuns:

Nu, nu este normal asa sa intanplat si la mine la 2 luni loat cutia si m-am jucat cu el cam 2-3 ore pe zi