| fugera a întrebat:

eu locuiesc la bloc. vreau sa stiu unde stau aricii pe timpul zilei? unde se ascund? ca noaptea ii vad cum umbla dar ziua nu. multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Arici
Citeste aici si vei primi raspuns la toate intrebarile!

| LivingLouder a răspuns:

In subteran cred

| lalaballet a răspuns:

Oriunde daca nu ii gasesti. undeva cu intuneric dar daca ti un arici in apartament se va simti foarte rau aricii sunt orbi ziua

| NoNameasdod a răspuns:

Si eu vad arici [de fapt, am vazut.] doar unul sau 2. si mama mi-a zis ca a vazut unul traversand strada ( peste strada e un loc unde e fff multa iarba si ff deasa.Probabil se ascund prin ierburi, tufisuri.
Ziua nu prea ai cum sa ii vezi pentru ca sunt animale nocturne din cate stiu :*. Poate ai vreun loc apropiat cu iarba si sunt acolo (tufisuri, sau altele).
Eu doar vara am vazut. iarna nu cred ca o sa vezi vre unul happy.
Sper ca te-am ajutat, o zi buna :*.

| bobo13 a răspuns:

Poti gasi in atlase zoologice, pe net si eu iti pot spune doar ca sunt ascunsi in vizuini.