| Tuca10 a întrebat:

Salut, eu stau la curte și în curte timp de 15 ani am avut 2 caini, un ciobanesc german si o corcitura, acum ceva timp a murit ciobanescul german si a rămas corcitura care are undeva la 5-6 ani si pe lângă el am mai adus încă 2 corcituri care au undeva la 3 - 4 luni, acum o săptămână am cumpărat un ciobanesc german de 9 săptămâni si cu un vaccin făcut, fostul proprietar ne-a spus sa nu-l lasam sa aibă contact cu cainii aia pana nu terminam încă 3 vaccinuri de făcut pentru ca s-ar putea sa ia un virus si sa moara doar ca nu mai pot sa-l tin asa. In casa n-am cum sa-l bag si in fiecare zi stau cu el afara câte 7, 8 ore ca să-l feresc de câinii aia si noaptea îl bag în magazie, poate sa ia vreun virus dacă aia n-au nimic? Nu mai pot sa-l tin asa

1 răspuns:
| SingleForOne a răspuns:

Poți să-i ții pe ceilalți legați sau în magazie, și asta micu legat și el sau mai faci un gard despartitor intre ei