| ChocolateDroid a întrebat:

Salut happy

I havee a problemhee hee
Eu imi doresc FFF mult 2 catelusi (Shih-tzu si Yorkie). Nu pot sa aleg. Eee.problema e ca nu prea pot sa imi conving parintii sa imi cumpere 2. Stau la ditamai casa ( nu ma laud ) si pot sa ii ingrijesc si sunt responsabila. Cum sa-i conving >? Fundaaaaa.

Răspuns Câştigător
| Acvila a răspuns:

Pfff... e cam greu.tre sa le demonstrezi ca poti avea grija de ei, sa ii plimbi, speli, sa le dai de mancare la ore fixe, sa ii plimbi la ore fixe si mai important decat totul e sa faci curat dupa ei(in caz ca nu sunt dresati)eu am un si-tzu si chiar vroiam sa il dau.la si-tzu e treaba ca trebuie sa ai grija cat le dai de mancare si cat de multa apa le dai.Sunt asa de nesatiosi incat mananca si beau apa pana nu mai pot.In rest sunt animale foarte bune de companie si dragastosi.In plus sunt si de talie mica si asta e un aport.ai putea sa incepi cu unul dintre parinti(cel care te intelege cel mai bine de obicei)si apoi el/ea se va ocupa de a-l convinge si pe celalalt.Eu asa am facut:-)good luck!

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Incepi sa plangi, ii ameninti ca iti tai venele, ca pleci de acasa. Ori iti iei o bataie crunta, ori te alegi cu 2 catelusi. happy

| mydreams a răspuns:

Tu poate zici ca esti responsabila, dar ai dovedit-o parintilor? adevarul e ca 2 lasa par shih-tzu nu lasa par mult si se vad firele si le simti, 2 ar fi bine pentru ca ar avea partener de joaca si pe cineva de incredere, ar fi bine pentru toata familia 2 catelusi, cauta pe net despre aceste 2 rase si gaseste ceva bun despre ei si fa o lista si citeste-o sau dale-o parintilor tai dar ca sa nu zica ca ai luat numai partile bune mai ia si parti rele dar ffff minore si chiar daca sunt multe tu ia putine si zici ca atat ai gasi despre partile rele, si cand trec pe langa calculatorul tau sa vada ca te uiti la poze cu catelusi mici si fi foarte dragut/a cu ei si nu ii supara astfel poti sa ii faci sa fie gata sa aprobe si nu ii zapaci, crede-ma am experienta prin cate am trecut cu animalutele(nu ma laud dar acum stiu mult mai bine), pup:*succes!

Răspuns utilizator avertizat
| denise_9126 a răspuns:

Hey! La fel am patit si eu. vroiam un catel... vroiam un catel si le tot spuneam parintilor. Toata chestia asta a durat vreo 2 anihee hee dar acum am un Shih-tzu ( Biju - il cheama happy ) si stau la bloc. Tot ce trebuie sa faci este sa le amintesti de fiecare data cand ai ocazia si sa ai rabdare...Bafta!
P. S - eu iti recomand sa iti cumperi ( daca reusesti sa iti convingi parinti) Shih-tzu (: Dupa parerea mea este cea mai frumoasa rasa de caine -talie mica si pe langa asta sunt tare destepti si iubitori, se atajeaza foarte repede si sunt jucausi.

| gatito a răspuns:

Nu inteleg care e problema? doar ai zis ca stai la casa si nu ar fi nici o problema pentru ca pe mine parinri nu ma lasa ca zic ca stau la bloc si la et4 si nu pot avea grija de el,