| fghjklkj a întrebat:

Ieri mi-am luat un caine (labrador - 3 luni), problema e ca nu vrea sa iasa afara din apartament.
Cand il scot afara, il duc i nbrate pana in fata blocului deoarece nu vrea sa mearga, cand il las jos nu face nimic, sta fix in pozitia in care l-am lasat. Intrebarea mea este: Ce sa fac ca sa fie un caine normal?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să ai răbdare cu el.
În plus, dacă nu a terminat toate vaccinurile (și nu cred că le-ar fi terminat), e total contraindicat să-l scoți afară.
Când o mai crește, ademenește-l cu boabe/biscuiți de câine să meargă unde vrei tu.

| fghjklkj explică (pentru mihai69):

Doar ce i-am facut ultimul vaccin, acum vreo 2 zile, si stiu ca nu am voie sa-l scot, dar m-am saturat sa tot faca prin casa.
Ce se poate intampla daca il scot afara?

| mihai69 a răspuns (pentru fghjklkj):

În afară de a lua vreuna dintre bolile pentru care încă nu a dezvoltat imunitate, mai nimic.

| IIIshaneIII a răspuns:

Returneaza-l inapoi la magazin si spune-le sa il trimita la garantie, sau sa iti ofere unul perfect functional