| George_IoNy_1997 a întrebat:

Salut imi iau un pitbull la ce luna sa-l pun la antrenamente si un nume de pitbul nu mama hotarat eu nu vreau sa ii invat sa se bata mereu il vreau cuminte ascultator va rog frumos spuneti

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Pinky

| adrianadi97 a răspuns (pentru Memecy):

Mai bine LSD...glumesc,incearca ceva unic, alege-i tu numele, caci al tau o sa fie, nu al nostru.Sa-l cresti sanatos!

| George_IoNy_1997 explică (pentru adrianadi97):

Multumesc happy

| RedNose a răspuns (pentru Memecy):

Pinky la pitbull?rolling on the floor tare asta

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

La antrenamente se pune dupa 1 an jumatate-2. Cand e mic faci alergari, inot(nu-l fortezi mai ales pana in 6 luni, il lasi sa faca cat poate), dupa 6 luni poti sa incepi cu un cauciuc sa traga de el,sa-l scuture,iar mai apoi poti incepe cu springpole, weightpull si alte nebunii. Cand incepi antrenamentul propriu-zis trebuie facut treptata. Orice informatie doresti despre pitbull, amstaff, bull terrier, staff bull terrier gasesti pe www.pitbullclub.ro. Tot acolo poti pune orice intrebari ai despre pitbull.
Iti dau si 2 link-uri cu nume de pitbulli si articole despre antrenament de pe acest forum:
http://pitbullclub.ro/cat-antrenament
http://pitbullclub.ro/nume-de-pitbull

Pitbullul poate fi un caine perfect, fara probleme de comportament(ex: agresiv fata de oameni sau animale) daca stii sa-l educi de mic si sa aiba o limita in orice.

p.s. eu de cateva luni bune urmaresc forumul acela fiindca peste cateva saptamani imi voi lua amstaff:D

| anamariatare a răspuns:

Vacinurile se fac la fiecare lune si an din viata a da si antrenametele se fac de la 3 luni

| raluu12 a răspuns:

Vaccinurile in fiecare luna si la antrenament de la 3 luni numele rex stop eu am unul pe care il cheama curcubeu!

| George_IoNy_1997 explică:

Si mai va pun o intrebare cand ii face facinurile