| gabrielaramona a întrebat:

Salut.Imi spuneti si mie cum au devenit prieteni gaara si naruto?

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

S-a intamplat la semifinalele pentru examenul chunin! Atuci Orchimaru a atacat Konoha impreuna cu satul nispului pentru ca s-a dat drept kazekage. Gaara se ranise in timpul luptei cu Sasuke asa ca frati lui a trebuit sa il ascunda. Sasuke l-a urmarit la cererea arbitrului de lupta, iar Sakura si Naruto au plecat si ei dupa Sasuke si Gaara la cererea lui Kakashi.
Sasuke l-a ajuns pe Gaara si s-au luptat. Gaara nu a mai putut sa isi controleze demonul cu o coda(Shikaku) si la eliberat.
Din cauza oboseli lui Sasuke i s-a activat semnul blestemat de la Orchimaru. ATUNCI a venit Naruto si Sakura(ea a fost imediat capturata de Shikaku) si au pornit lupta pentru al trezi pe Gaara.
Naruto a invocat o brosca apoi a transformat-o in 9 cozi(Kiuby) si a reusit sa il trezesca pe Gaara, dar amandoi s-au ranit destul de rau. La sf Gaara l-a intrebat pe Naruto dc a vrut sa ii protejeze asa de mult pe Sasuke si Sakura, iar el a ziis pentru ca sunt prieteni lui.
Naruto a ziss ca si el a fost sg pentru ca are un demon in el si chesti din astea si Gaara la tinut minte si s-a schimbat de atunci si asa a devint prieten cu Naruto!