| ByaBii a întrebat:

In curand voi merge in excursie cu familia si vom merfge cu masina aproximativ 5 ore. Problema e ca am un catelus de 7 luni si nu am mai mers cu el asa mult timp in masina si nu stiu cum va reactiona. Imi puteti spune ce sa fac pentru ca nu stiu cum va reactiona. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

E bine la fiecare 2 ore de condus sa faceti o pauza, sa va plimbati putin, e bine pentru sanatatea voastra, pentru catelus dar si pentru sofer, se mai invioreaza. asa va fi ok. sa lasi catelusul un pic afara sa isi faca nevoile si sa ii dai sa bea apa, si ei se dezhidrateaza ca si noi.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Incerca sa il ti distras mereu adica sa te joci cu el... sau sa il mangai. Si daca tot face urat puteti sa faceti o pauza si il lasati putin la aer

| Strempel_Christian_1997 a răspuns:

Nimic ce sa faci sa il pui in masina ca la 7 luni cred ca doarme aproape tot timpul

| ByaBii explică (pentru Strempel_Christian_1997):

Din contra happy e foarte agitat si nu are stare, doarme doar seara si foarte putin ziua.

| andreeastefania15 a răspuns:

Ar trebui sa il mangai des, si sa va opriti pentru o pauza de pipi si de apa.