| NutzaLenutza1 a întrebat:

Salut.Ma numesc Elena. Eu am un catelus de un an. E ceva aproape de terrier australian. Bunelul la pus de paza in ograda, iar el sede de ceva luni ( de cand am primit catelusul (mai clar Champion Charlik)) in lesa, in cusca. Acum eu vreau sa il plimb. Dar bunicul nu imi permite. Spune ca daca il plimb el va vedea oameni si va fi mai vulnerabil si bun, dar bunicul vrea ca el sa fie agresiv, rau si sa hamaie la straini. Am nevoie de motive ca sa ii dovedesc ca plimbarile catelului il face mai destept, cu toate ca bunelu spune ca va fi mai prost si bun si ca doar cainii de frumusete se plimba. Ajutor urgent! Ca vreau sa il plimb astazi.

Răspuns Câştigător
| Vannne a răspuns:

Poti plimba cainele cat vrei.
Eu am un Pinscher Pitic si il scot afara in fiecare zi. O fi el mic dar e foarte rau si foarte destept. Omul nu influenteaza cainele cu nimic. Dar depinde si rasa.