| razvii a întrebat:

Salut sunt razvan am si eu 2 perusi un baietel riki este verde si o fetita albastra inca nu i-am pus numele deoarece am primit-o doar de o zis si inca nu sunt hotarat. am si eu o problema fetita este foarte cuminte si linistita ciripeste intruna si baietelu este cam rau nu prea sta sal iei in mana dar ce ma deranjeaza este ca, cand fetita se duce langa el se lipesc unu de altu stau cioc in cioc dar dupa aceea baiatul o bate. de ce va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| Zuzy a răspuns:

Am si eu 2 perusi.
prima data cand ai baga fata in cusca ar fi trebuit sa observi daca o accepta. pentru ca prima data ei nu se gandesc la o posibila pereche pentru ei. se gandesc imediat ca cineva le. a incalca teritoriul dar, sunt si altii care le accepta direct,
Eu te sfatuiesc sa incerci sa o separi pentru un timp de baiat deoarece se pot rani.
Perechea p care o am acum sa stii ca nu s.au acceptat direct 2 ziel a cam batut. o p fata insa tatal meu mi. a spus sa ii mai lasam o zi sa observam ce se intampla. si uite acum dupa ce o am p fat ade 2 ani ( baiatul a mai avut o pereche si il am cam de 4-5 ani ) se iubesc multlove struck!
Mai lasa. i o zi impreuna si poate se vor intelege. insa daca nu separa. i insa persevereaza caci intr. o zi se vor accepta!
Succes!

3 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Eu zic sa-i desparti altfel unu din ei o sa moara. vb serios

| Anddrea a răspuns:

laughing Si eu am avut perusi odata si acelasi lucru se intampla. Nu inteleg de ce. La fel se pupau, ciripeau si apoi se luau la bataie. Violenta domestica laughing In fine eu tipam la ei cand faceau asta si ii certam si apoi se potoleaubatting eyelashes pana data viitoare... big grin

| razvii explică:

Va rog chiar nu-s ce sa fac... baiatul este asa agitat de cand l-am cumparat se sperie foarte. inainte il lasam liber toata ziua sta deasupra pe cusca zboara prin casa vine intra manca bea apa. dar acum ca am primit fetita ieri seara l-am pus inauntru cu ea. si ea este foarte calma ciripeste intruna dar tot insista sa mearga langa el si cand se aproprie de el sau ca si cum il sperie asa imediat deschide ciocul ca si cum da sa muste. si ea se sperie sare pe hinta si dupacea vine iar tot insista dar cei mai interesat am dus-o la vecina mea are baietel si ea si fetita mea cu baietelul ei imediat sau impacat sau pupat se curatau unu pe altu. dar nu stiu numi pot imagina cu ameu de ce se tot cearta...