| Farazahar20 a întrebat:

Salut toti userii TPU am o perusa bolnava nu sunt sigur ce are dar maine ma voi duce la veterinar macar daca imi puteti spune ce are daca stiti :; ex:/sta agatata cu barbia de gratii la cusca stranuta dar nu umed ci sec. daca se agita tare se dezichilibreaza si nu poate merge "lesina" pe la ochii e cam rosie. si cam atat de spus mi-e mila de ea. e un animal si cel putin pana maine pot face ceva? Mersi funda.

5 răspunsuri:
| AliceAne a răspuns:

Duo la veterinar urgent, pana maine incearca sa nu o agiti, ii trebuie liniste si sa nu fie speriata de cineva

| Farazahar20 explică:

Am dus-o azi la veterinar i-a facut o injectie si se simte oleaca mai bine mi-a recomandat un ceai de Nalbă(plante) sa il dau... sper ca se va face mai bine.

| Farazahar20 explică:

Din pacate "Crina" nu a mai putut merge mai departe si a murit crying s-a dus cu ceilalti perusii in cer.am avut-o de 4 ani a fost un papagal destept R.I.P Crina.crying

| DarkBoySexy a răspuns:

Salut... si eu am avut tot o perusa bolnava cu aceleasi ''sintome'' si a murit in mana la mine mi-a parut ffff rau asa ca mai bine o duci AZI la veterinar ca sa nu suferi si tu ca mine!

| catalin19999 a răspuns:

Dai de mancare niste salata verde, mere, patrunjel mancaruri bogate in vitamine. daca nu se face bine du-te cu ea la un veterinar el iti va da niste praf alb (medicament) care trebuie pus in apa ei.