| CrzyBoy a întrebat:

acum cateva zile am gasit o pisica ratacind pe afara... Eu am luat-o in casa pentru a o ingriji, pentru a deveni stapanul ei... Este un pui de pisica de vreo 2-3 luni... Ea ziua nu are chef de joaca, nu are chef de nimic, iar noaptea se joaca pana dimineata facand mult zgomot. Cam ce as putea face ca sa doarma si ea noaptea. Apropo scuze pentru categorie.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pisicile dorm ziua si sunt active noaptea. faptul ca se comporta normal inseamna ca este fericita si sanatoasa. Nu ai ce sa-i faci, ar fi anormal sa doarma noaptea, ar insemna ca e bolnava. Cu pisica trebuie sa te joci cand vrea ea, nu cand vrei tu, nu e un animal docil ca un catel. las-o in pace, incearca sa te adaptezi sa dormi ignorand activitatea ei. A avea un animalut in casa inseamna sa ii dai voie sa duca o viata normala pentru el.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

La halul în care scrii, e de înțeles de ce nici mâța n-are chef de tine și e mai activă noaptea când nu-ți vede fața.