| Schemmer a întrebat:

acum doua zile mi-am luat un hamster,dar nu am colivie, cum pot sa-l ingrijesc si fara ca sa am o colivie

Răspuns Câştigător
| Roxii12 a răspuns:

Heii. Si eu am un hamster big grin. Nici eu nu am colivie pentru el... Dar m-am dus la un magazin si am luat o cutie de alimente transparenta cu capac.
A fost 14 lei. La capac i-am facut mai multe gauri sa aiba aer happy. Noaptea ii pun capacul, iar ziua i-l iau.

| Schemmer explică (pentru Roxii12):

Dar unde ii pui apa?

| Roxii12 a răspuns (pentru Schemmer):

Apa ii dau in fiecare zi... nu ii las in cutie capacul de sticla (de acolo ii dau apa laughing ) pentru ca il varsa... Asa ii dau in fiecare zi happy

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

1. Îi cumperi o caserolă de pus mâncare mai mare şi îi faci găuri la capac să aibă aer.

2. Îl pui într-un borcan mare fără capac, ca să poată respira.

3. Improvizezi tu o cuşcă.

Totuşi cel mai bine ar fi să-i cumperi o cuşcă specială să se simtă bine. La magazinul de animale costă în jur de 60-70 de LEI dar dacă o cumperi la mâna a doua poţi găsi şi cu 30 de LEI.

Pa-pa.

| Rakanishuu a răspuns:

Acvariu, curie. big grin Asa am facut si eu cu chinchilla mea pana i-am luat cusca laughing)) Sa ai grija de el. puppy dog eyes

| Iosif9977 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii cumperi o cusca sau un acvariu!

| Pisicutzaaaa a răspuns:

La ce ti-ai mai cuparat hamster daca nu ai unde sa il pui? Daca nu ai conditiile necesare pentru el de ce il mai ti? Saracu de el.