| DA1234 a întrebat:

Am 16 ani si de cand eram mic am simtit o atractie pentru tobe si imi doream sa cant la ele insa parintii mei nu m.au sustinut ramanad doar cu visul acesta. Acum mi.as dori ca in urmatorii 4-5 ani sa imi cumpar un set de tobe si..sa ma apuc sa invat. Voiam sa ma asigur de anumite lucruri mai intai: pentru a invata iti trebuie o anumita varsta de exemplu la vioara se spunea ca atunci cand devii adult e mai greu sa inveti de la 0 fiindca degetele nu mai au aceeasi dexteritate; exista profesori pentru a te invata sa canti la tobe sau pot invata si de pe internet

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Exista si profesori, poti invata si de pe internet.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Profesori sunt si pe internet si nu conteaza la ce varsta incepi, e foarte bine si te incurajez!