| petertb a întrebat:

Am 2 caini rottweiler. un mascul de 7-8 luni si-o femela de 1an jumatate. Ieri, cand i-am lasat singur, cei doi sau cuplat, si nu stiu cum masculul sia blocato in femela de nu si-o mai putea scoate. Dupa vreo 5 min sia scos-o.problema este : il va afecta asta pe mascul? Ii va modifica procesul de dezvoltare?

3 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Femela era in calduri?
Daca da, nu inteleg de ce ai lasat-o impreuna cu masculul.
Teoretic nu o sa ii afecteze nimic, dar pentru. a iesi puii sanatosi masculul trebuie sa aiba 2 ani (nu mai putin) si femela la fel.
Peste 2 luni si ceva o sa ai puiuti prin curte / casa, felicitari.
Dar vezi, ca dupa ce ii intarca o sa intre iar in calduri, deci te rog las-o sa isi revine dupa fatare si daca mai vrei pui atunci o mai montezi iar daca nu, o poti steriliza sa nu se mai intample incidente neplacute, ca acesta.
Succes.

| angel74dm a răspuns:

Nu, majoritatea câinilor păţesc asta...

Răspuns utilizator avertizat