| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

am o intrebare daca pisica mea e racita trebuie sa o duc la veterinar sa ii dea ceva sau ii cumpar eu sau ce sa fac?ii curge nasul dininetat rau si tuseste.funda si vot

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Nu lasa niciodata animalul racit, si nu, nu poti sa-i cumperi pastile.Trebuie sa o duci la veterinar pentru a o examina, niciodata nu poti fi sigur ca e doar racita.
Succes si o zi placuta! happy

2 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Trebuie sa o duci la veterinar. Pastilele care le ia oamenii sunt toxice pentru animale, mai ales pentru pisici. O sa iti dea niste pastilute, eventual daca este o problema grava o sa ii faca o injectie.

| CrissuCristina a răspuns:

Du-te la veterinar, dar daca nu vrei ajunge sa-i dai o jumatate de tableta de vitamina C pe zi si, ca un foarte bun imunostimulator, 1 tab./zi de Liv 52 (tot de la farmacie umana). Urmareste-o si cum urineaza; daca e atat de sensibila poate face usor si o cistita!