| Leo2001 a întrebat:

Am si eu doi hamsteri care i-am primit de la varul meu ca ia fatat perechia lui si ai mei sunt fata si baiat (sora si frate) e posibil sa se imperecheze si sa faca pui?

3 răspunsuri:
| BiancaAlecsandra a răspuns:

PAI DACA SUNT FRATI SI SE IMPERECHEAZA sun sanse foarte slabe cam 5% poate si poate chiar mai mici sa faca pui pentru ca au acelasi ADN. SPER CA TE-AM AJUTAT. big grin

| MomentanNuAmNume a răspuns:

O să facă pui, însă dacă sunt mici, să nu te aştepţi să iasă atât de repede. n-ar avea cum. când vor avea de la 6-7 luni încolo se va putea. şi chiar dacă sunt soră şi frate, la animale nu contează asta, atâta timp cât au o pereche lângă ei.

| stpcr27 a răspuns:

Da vor face. la animale nu este valabil faptul ca au acelasi adn.