| nenewwww a întrebat:

Salut tpu...am si eu o intrebare: broastele testoase de uscat se pot imperechea cu broastele testoase de apa (dau funda dar raspunsul sa fie corect sau daca nu un site cu informatii despre aceasta intrebare)

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te referi la alea testoase? broasca care o vezi pe uscat e amfibian ea traieste in locuri umede si ori e pe uscat ori e in apa e acelasi specie repet specie

| nenewwww explică (pentru RAY):

De ex eu am broasca testoasa de apa si un vecin broasca de uscat ele 2 pot sa se inperecheze?

| RAY a răspuns (pentru nenewwww):

Rasele se pot imperechia dar nu si speciile intrele ele bine doar unele, deci daca broscuta e de apa sigur e adaptata ei, poate ca se pot poate nu, du-te la un veterniar si afla ce speci sunt a ta si a lui