| CosminAka123 a întrebat:

Am si eu o intrebare ce tine de medicina veterinara, am un caine labrador de 4 ani jumatate si acum o saptamana i s-a umflat burta si nu mai are mare pofta de mancare. Am fost la veterinar si am inteles ca are ascita provocata inca din nu stiu ce cauza, urmand sa-i fac ecograf maine. Pana azi mi-a zis sa iau fiole de la farmacia umana, furosit si sa i le faca in fiecare dimineața. Ideea este ca-mi este foarte frica de situatie, mai ales ca mi-a enumerat o serie de boli care par cumplite dupa nume. Daca ati avut un astfel de caz, credeti ca mai are sansa la viata? Cam ce proncentuaj?

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Grija mare sa nu aiba parvoviroza. Eu am avut caucazian, si la 8/9luni a murit de parvoviroza. Fa-i ceai de menta. Daca face treaba mare cu sange, numai ai ce ii face. Dai mancare cu seringa, supa, fierbe orez si da-i sa manance cu seringa zeama (doar zeama de la orezul fiert)

| butterfly27 a răspuns:

Consulta veterinarul și urmeaza-i sfaturile! Doar el te poate ajuta!