| Superceanu a întrebat:

am un amstaff de 1 an si o luna si am uitat sa-i fac al patrulea vaccin pe care l-am cumparat azi,, Nobivac DHPPi" are ceva daca se face la varsta asta?! Astept un raspun rapid pentru ca am auzit ca se poate infecta cu virusul Parvovirozei daca nu are facut acest vaccin. Funda

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai intrebati aici la TPU, ci sa mergeti si discutati cu medicul veterinar!

| Karina47 a răspuns:

Acel vaccin trebuia facut pe la 3-4 luni. Nu cred ca mai poate face parvoviroza la varsta asta. dar in orice caz, cel mai bine ar fi sa mergi la veterinar si el te va indruma cum este mai bine. Pe langa asta, vaccinele se fac la veterinar si apoi se trec in carnet. nu acasa! E doar un sfat.
Bafta! Sa auzim de bine!