| Marius_Adrian_Barbu_1993 a întrebat:

Am un husky de aproape 4 luni si nu vrea sa faca deloc afara. Am stat si 5 ore cu el mancat si baut apa afara, insa nu a vrut si cum a intrat in casa a si făcut. Am luat si scutecul pe care face cu el afara, dar fara reusita. Ce imi recomandati sa mai fac? P.s: locuiesc la bloc.

Răspuns Câştigător
| Faranume1111 a răspuns:

Ok,niciodata nu e prea tarziu ca e prea mare,orice invat are si un dezvat,. cand face un cacel il duci in fata blocului sau unde il duci cand trebuie sa isi faca treburile,ii dai sa manance si iesi cu el in locul unde i-ai pus cacacelul, ar trebui sa simta mirosul si sa functioneze, du-l in acelasi loc pana isi da drumul sa faca afara, pe urma si in alte locuri, sau pe iarba le place sa faca mult, catelul meu avea 1 an cand a trebuit sa il tin in casa o singura data a facut pisulica si l-am batut cu o un papuc de casa, a fost cel mai aproape obiect pe care am pus mana, fiind nervoasa ca am calcat in pisulica lui! de atunci se cere singur!

4 răspunsuri:
| Clubăreală a răspuns:

Trebuia dresat de mic, asa facea si al meu, am avut un boxer. Incet, incet, daca-l inveti, o sa faca si afara.

| Marijuana002 a răspuns:

Trebuia sa fie invatat de mic. Asa o sa-ti fie cam greu. Dar incet incet o sa reusesti

| Marius_Adrian_Barbu_1993 explică:

Pai i.am facut vaccinurile si nu am putut sa ies cu el.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se va învăța, treptat, nu dintr-o dată. Oferă-i timp, răbdare, fiindcă e micuț. Nu realizează că greșește. Ieși cu el, la plimbare, doar dimineața și seara, câte o oră. Nu trebuie să iei scutecul special, cu tine. Lasă-l să se învețe singur, instinctul îl va ghida, dar nu așa repede cum vrei tu! Plimbă-l, lasă-l să socializeze cu alți cățeluși, fiindcă, văzând ce fac aceia, va face și el. Se va învăța, negreșit.