| MadalinW123 a întrebat:

Salut TPU!

Am un perus care este bolnav. Are probleme la gusita. Simptomele sunt: diaree/culoare schimbata a excrementelor, penaj umflat, gusita umflata, regurgitare/vomitare.

Am fost la veterinar si ne-a fost dat un antibiotic, pe care il punem in apa. El mananca foarte des si bea mai multa apa decat de obicei, chiar daca o jeneaza.

Perusul este destul de activ, alearga, uneori incearca sa se joace si inca are putere de a zbura. Regurgiteaza foarte des. Am mirosit-o si nu am observat niciun miros neplacut.

Incerc sa o ajut cu tot ce pot. Se afla in aceasta stare de 2 zile si sunt curios daca mai are sanse de scapare.

Va multumesc pentru ajutor si raspunsuri!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Ai putea incerca și
https://www.google.com/......ps?/search