| Sisiuta a întrebat:

Am un peste(caras)care sta la suprafata apei, inca respira dar sunt ingrijorata imi puteti spune ce are?

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu mai traieste mult.

| andruschi a răspuns:

La pesti pot crapa branhiile deci...
cat are?

| Sisiuta explică (pentru andruschi):

La ce te referi cand spui "cat are"?

| andruschi a răspuns (pentru Sisiuta):

Cate luni/ cati ani

| andruschi a răspuns:

Dupa 2-3 ani masculii se transforma in femele
s-ar putea sa fie si asa un motiv

| andruschi a răspuns:

Poate trai si 10 ani iar cel mai mare a fost de 33 ani

| alinaheering a răspuns:

Va rog ajutati-ma si pe mine.Am 4 pesti Platy care unul din ei are burtica mare azi am observat niste puncte negre pe unde isi fac treaba si e agitata innoata de jos in sus si invers trebuie sa nasca, ce trebuie sa fac sant incepatoare de acvarii si pesti am nevoie de ajutor va rog mult. Multumesc celor care imi raspund

| andruschi a răspuns (pentru alinaheering):

Trebuie sa o prinzi si sa o apssi foarte usor pe burta
si iti trebuie un miniacvariu din plasa in care sa pui pestii pui ca daca nu tii mananca ceilalti pesti
succes