| R0tty a întrebat:

As vrea sa va intreb, eu stau la un apartament de 60 m2. Am un caine ca animal de companie, mai exact din rasa Pechinez.

Pe la jumatatea primaverii, eu o sa ma mut intr-un apartament de 120 m2, cu o curte imensa.

Vreau sa imi iau o rasa de caine mai mare si mai "fioroasa", dar in acelasi timp si ascultator, cuminte si usor de dresat.

Puteti sa imi recomandati, va rog un caine care sa se inteleaga cu pechinezul si sa aiba calitatile precizate mai sus?

Eu m-am gandit la un Rottweiler, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Rottweileri nu sunt deloc catei violenti. Unii stapani sunt idioti si ii cresc asa.Am avut rottweiller si lua bataie de la pisici si ii furau mancarea.Era cel mai docil si iubitor catel.Ba chiar sunt catei recomandati pentru copii pentru ca sunt foarte posesivi si gentili cu ei.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rottwilerii sunt caini violenti!
Ia-ti un caine inteligent si pasnic: un boder colli ori un boxer.

| Rocsid a răspuns (pentru Violleta2022):

Rottweileri nu sunt deloc catei violenti. Unii stapani sunt idioti si ii cresc asa.Am avut rottweiller si lua bataie de la pisici si ii furau mancarea.Era cel mai docil si iubitor catel.Ba chiar sunt catei recomandati pentru copii pentru ca sunt foarte posesivi si gentili cu ei.

| Sarcopt a răspuns:

Îți recomand ciobănesc german

| Maria1100 a răspuns:

I ati un Amstaff.