| BerneVdss a întrebat:

catelusa mea Aggie este o catelusa amstaff in varsta de 1 luna :d si nu stiu ce sa ii dau de mancare infara de lapte rece :d va rog cine ma poate ajuta tongue sa raspunda :d dau funda

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Te duci la farmacia veterinara sau al pet shop si cumperi boabe pentru caini sau conserve orice e de mancat si le specifici ca are 1 luna si va sti ce sa-ti dea sa ii dai sa manance.Dar sa stii ca un caine nu traieste numai pe mancare de la pet shop poti sa ii dai si ce mancare mananci tu!

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

De obicei cainii mananca aproape tot ce gasesc. Dar este recomandata mancarea speciala pentru varsta cainelui cum ar fi Pedigree Junior pentru cainele tau.

| amdr001 a răspuns:

Mancarea ar trebui sa fie variata, insa sa poata manca ce ii dai. cum ar fi: mancare de la un pet shop, apoi ii dai o supa, apoi incerci sa ii dai putina carinita (ffffff putina)... in general ce e mai moale si usor pentru ea. insa in meniu ar trebui sa fie si pedigree juniorwinking sper sa iti foloseasca big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Butterfly2012 a răspuns:

Paaai cred ca ar trebui sa-i dai boabe, acelea ajuta la digestie, dinti...etc..Dar si conserve cu sos dar bucatile facute mici si mancare din casa ce mananci tu.

| stanlaura80 a răspuns:

Ai putea incepe sa ii dai supa, dar nu si legumele...cred happy