| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce parere aveti despre kangal? Ce informatii imi puteti da despre aceasta rasa?

Răspuns Câştigător
| xpoisonxdartx a răspuns:

Sunt ok si se imbolnavesc rar, dar mananca foarte mult deci fi pregatit sa ii dai macar doua galetii de mancare pe zi. In rest sunt ascultatori si jucausi.

2 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Salutare.
Să știi că e un câine cu potențial agresiv. Are nevoie de dresaj serios, că dacă te musca in joaca, ai incurcat-o.
Mușcătură ii este la fel de puternica ca a unui leu, din cate am auzit la animal planet.
Recomand sa nu fie primul animal de companie și să ilustreze dețină un om puternic.
Bafta happy

| Vorbitor a răspuns:

Buna! Este un câine de talie mare un adult cântărește intre 45-85 kg. Este folosit mai ales pentru protecția animalelor. E un câine calm, prietenos si protector cu cei mici. Dacă ai curte este de recomandat pentru că are nevoie de spatiu.