| campionuniversal a întrebat:

Salut TPU: DE CE IEPURII NU FAC PURICI? doar si ei au blana la fel ca si cainii sau pisicile. pare o intrebare destul de prosteasca dar totusi fara raspuns. thinking

2 răspunsuri:
| marian951 a răspuns:

Iepurii is mai rapizi ca puricii

| smartydsay a răspuns:

Păduchii trăiesc permanent, iar puricii numai temporar pe iepurele gazdă. Ambii îi sug sângele. Puricii sunt şi ele insecte care sug sângele animalului-gazdă, dar care au nevoie, pentru dezvoltarea lor de culcuşurile calde ale iepuraşilor.Mai multe informatii gasesti aici: http://www.mosmoni.com/ro/1173.html