| talibanu112 a întrebat:

.de curand am luat sub adoptie un pui de Rottweiler corcit cu Dog argentinian care are varsta de 3 luni. Si nu stiu ce sa fac, din cate am inteles o sa devina foarte agresiv si nu stiu daca este adevarat. Tin sa mentionez ca am un copil de 8 luni.

2 răspunsuri:
| 12lopn a răspuns:

Va devenii agresiv doar daca nu socializeaza, adica nu intalneste multi oameni.ar trebui sa-l plimbi si tu prin parc si stai linistit ca nu o sa-ti muste copilul daca el (copilul)nu-l chinuie.

| Rebeca1567 a răspuns:

Din cate stiu eu aceesti caini nu trebuie hraniti cu carne, pentru ca daca dau de gustul carnii acestea vor manca stapani, parerea mea este sa il dai, deoarece ai copil mic, eu am fost muscata la 1 an si 2 luni de un caine de fata si mana, si nu era un astfel de caine, era o corcitura, nu poti stii cand va creste copilu si cainele in acelasi timp ce se va intampla. Parerea mea este sa nu risti din cauzs celui mic