| Ezymihai a întrebat:

Salut, TPU! Eu îmi doresc un porcusor de guineea, dar părinții mei nu sunt de acord
P.s. Locuiesc la casă;
O să mă ocup singur de îngrijirea lor;
O să acopăr cheltuielile cu ei(cușcă, mâncare, animal etc.)
Cum îi pot convinge? Dau funda!

2 răspunsuri:
| Lauramee a răspuns:

Pai spune-le ce ai de gand si anume ca o sa acoperi cheltuielile si ca o sa te ocupi singur de ingrijirea lor iar apoi pune in practica unele chestii gen ajuta-i la treburi, ia initiativa cand vine vorba de ceva munca prin casa si asa o sa vada ca te tii de cuvant.

| Dia37Andreea a răspuns:

Incepe sa faci treburi casnice ca sa vada ca iti vei da cu adevarat interesul. Spala vasele, gateste, incepe sa calci rufe etc. Eu asa i am convins pe ai mei sa imi cumpere hamsteri.