| antoniaidk a întrebat:

Salut,TPU! ieri am primit de ziua mea o broasca testoasa.am mai avut acum 6 ani 2, dar au murit de batranete.numai prea stiu cum sa le ingrijesc, deci vreau sa ba cer sfatul.
1.e vreo problema daca o las sa se plimbe p jos? chiar daca este mai micuta?
2.cat de des sa o hranesc?
multumesc,

3 răspunsuri:
| SweetStrawberry a răspuns:

Buna.Fiindca broscuta este atat de mica necesita multa grija.
Trebuie hranita putin si rar pentru ca este mica si nu are un stomac mare, ca al unei broscuta mai mari.nu cred ca ar trebui sa o lasi sa se plimbe pe jos ca e mica si cred ca poate raci(nu sunt sigura daca broastele testoase racesc).Si trebuie sa ii schimbi apa ori de cate ori vezi ca e murdara, nu doar la nevoie.Cum se murdareste putin mai mult o cureti.

| antoniaidk explică (pentru SweetStrawberry):

Nu stiu daca se racestelaughing adica o tin putin, apoi o bag in bol, apa din bol are cam 26 de grade happy mersii

| SweetStrawberry a răspuns (pentru antoniaidk):

La asta ma gandeam si eu inainte sa scriu ca e cam ciudat.