| andrei00sb a întrebat:

ieri mi-am luat un acvariu cu pesti printre care am bagat si 3carasi cam de un sfert de schioapa. Ieri carasii au fost foarte energici dar azidimineata cand m-am trezit am vazut un peste ca sta pe fundul acvariului si cand vrea sa se ridice in sus nu poate cade la fund tin sa mentionez ca pestele mananca si nu am nici un peste pradator sau teritorial care sa muste alti pesti cine imi spune ce are are FUNDA! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce sa zic daca mananca nu are nimic poate a patit ceva(s-a lovit in ceva).Si pestele meu mai sta pe la fund si se ridica putin apoi merge in jos si nu are nimic nu a murit si mananca bine. Daca mananca nu trebuie sa iti faci griji.Cred ca isi va revenii maine. Urmareste-l si vezi daca mananca sau daca nu e ranit undeva. Sper sa nu aiba nimic grav!

2 răspunsuri:
| TequilaAdam a răspuns:

Scoate-i repede pe toti afara! Pune-le o apa noua.Curata foarte bine acvariul si verifica pestele.

| cHimie13 a răspuns:

Scoate pestii afara curata acvariul si daca acvariul este mare incearca sa ii iei un aparat care sa produca o cantitate redisa de oxigen deoarece pestii aceia au nevoie de unpic de oxigen si depinde si de apa deoarece carasii stau in apa dulce din cate stiu eu.