| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Îmi puteți spune dacă cumpăr un caine labrador golden retriever, rezista la vremea de afară? Nu pot sa îl țin casa pentru ca am copil mic și umple de par prin casa. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ala nu e un caine pe care sa il tii legat in curte, ca sa latre cand intra cineva. E un caine cu care trebuie sa relationezi mult, trebuie sa il plimbi, sa vada ca tii la el. Daca ai de gand sa il tii in lant, renunta. E pacat sa distrugi o fiinta degeaba.

| Ciprian_Jurchela_1986 explică (pentru minrest):

Nici gând! Eu am un caine care are 17 ani și nici nu știe ce e ăla lanț! Am curte foarte mare, nu am de ce sa îl țin în lanț. Eu eram curios dacă sunt rezistenți la vreme rece puii. Bineînțeles ca ar avea și o cușcă!

| minrest a răspuns (pentru Ciprian_Jurchela_1986):

Eu cred ca rezista foarte bine. Doar in Canada e frig.

| salmanchan a răspuns:

Sigur ca rezista poti sati cumperi