| StellarMary a întrebat:

Salut TPU!
In luna Martie m-am mutat si ma gandeam sa adopt o pisica. As fi vrut de mult dar nu aveam posibilitea si nici aprobarea proprietarului.
Acum ca sunt mutata undeva unde mi se permite, vreau sa adopt un pisoi cat de mic, sa-l invat sa faca la litiera...si mai maricica se poate dar cu invatatul la litiera mai greu...
Nu am de gand sa adopt o pisica de rasa, nu am pretentii. Pisicile sunt si ele suflete si nu am de gand sa cumpar una chiar deloc.
Stie cineva de unde pot sa iau una, am cautat pe langa bloc dar chiar nu am gasit. Pe Facebook pe niste grupuri am vazut dar ...necesita pisicile alea tratamente si nu am bani sa le cumpar tot timpul medicamente si nu stiu ce, vaccinuri si microcip cred ca e suficient.
Am auzit ca este un adapost undeva la iesirea din oras, dar nu am vazut poze decat cu caini...as lua unul daca as avea posibilitatea...dar deocamdaca ma axez pe o pisica. Daca stie cineva de unde pot adopta una mi-ar fi de mare ajutor! Multumesc si astept mesaje!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt o groaza de grupuri de Facebook de unde poți adopta o pisică. Nu toate au nevoie de tratamente

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca locuiesti in chirie si nu este casa ta nu ar fi bine sa bagi animale in casa fara acordul proprietarului, animalele oricit de frumoase sunt fac mizerie peste tot si nu o sa ai bani sa i renovezi casa proprietarului, daca stai cu rudele tale este altceva.Sau poate ai tui casa ta atunci fă cum vrei.