| Darius123456 a întrebat:

Marti o sa am primul meu animal de companie
o pisicuta de 2 saptamani si vreau sa va intreb cum trebuie sa ma comport cu ea sa fie fericita si sa nu simta lipsa mamei
i-am comandat nisip pentru pisici, patut moale si o cusca de transport
dau funda care ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
| Voro a răspuns:

Sa o dai de pereti.

| Darius123456 explică (pentru Voro):

Asa am facut, dupa 3 ani este putin handicapata dar e cuminte

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca-i oferi atentie, ii vorbesti frumos, te joci cu ea, ii dai mancare buna atunci o sa se obisnuiasca rapid cu tine. Oricum uita de mamele lor dupa o perioada. O sa-i ia cam o saptamana daca e micuta sa se obisnuiasca cu tine si noua casa.

| dannyel86 a răspuns:

Lipsa mamei nu o poate inlocui nimeni la inceput, dar, dupa un timp, se va obisnui si se va adapta familiei adoptive.winking Te vei juca cu ea, va dormi pe tine. happy
Despre deparazitari, vaccinuri, sterilizare (daca nu vrei sa faca pui) e bine sa te informezi de pe internet, dupa indicatiile unor specialisti, sau sa apelezi direct la medicul veterinar din zona, care iti va explica care sunt etapele unei cresteri responsabile si lipsite de pericole a unui anumit animal de companie.

| Rocsid a răspuns:

Poti sa ii cumperi jucarii speciale pentru pisici cand esti plecat sa nu iti duca lipsa.
Cand sunteti impreuna joaca-te cu ea, tine-o in brate... eventual iti poate dormi in brate.
Torsul ei o sa te relaxeze foarte tarehappy
Ca sa nu iti zgarie mobila sunt niste bucati de lemn invelite in ata groasa in care o sa isi ascuta ghiarele.
Sa te bucuri de micuta!

| Ada78 a răspuns:

O mangai, te joci cu ea ii cumperi jucarii, ii acorzi atentie, iti faci timp liber sa te joci cu ea, ii faci curat la litiera o data pe zi, o lasi sa doarma pana se trezeste, o duci la veterinar cand are nevoie.Si eu am avut motan, iar un animal de companie e o mare responsabilitate.Sa ai grija de ea.

| Mondoc_Mirel_1990 a răspuns:

Sa o mangai sa te joci cu ea sa nu o certi sa ai grija de ea daca cineva ancerca sa o agreseze fi protector ea va vedea si va fi fericita ati spun din propria mea experienta sper ca ti-am fost de folos