| Scarlat_Seby_1999 a întrebat:

Mi-am luat un pestisori de tip beta, este foarte frumos ieri l-am luat. El sta intr-un acvariu de 4litri (nu bol), am filtru la el (pentru ciclare), lumină.Nu am plante încă.Dar am o problema (nu foarte mare zic Eu) dar intreb pentru a nu imi muri pestisorul.Deci el mai se plimba prin acvariu iar deodată se pune intr-un colt si sta acolo parca răzbat de perete dupa cateva minute sau uneori la 20-30 secunde se mai plimba putin si iarăși.Dar nu stiu de ce, sa aiba vreo boala sau ceva? Sau se mai odihnește? Sau e din cauza ca ciclarea nu este dusă la capăt? Va rog ajutor, poate fi un inceput de boala.

Răspuns Câştigător
| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Nu este nimic. Am 4 pesti betta si toti fac la fel.Gandeste te ca alergi si obosesti la fel fac si ei crede ma.happy

2 răspunsuri:
| BIANCAAA250 a răspuns:

Și eu am avut problema asta la peștii mei... La mine a fost fiindcă le-am schimbat mâncarea. Imediat ce le-am dat din mâncarea cu(,) care erau obișnuiți, și-au revenit. Problema asta poate fii din mai multe cauze... Cea mai bună alegere ar fi sa întrebi vânzătorul/vânzătoarea de la Petshop-ul de unde ai achiziționat peștișorul. Multă sănătate peștișorului!