| Andrei_Laurentiu_1987 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria corecta dar, ma rog. Sa incep, am vorbit cu tatal meu daca o sa ajung fotbalist, iar el a spus nu, nu se poate, trebuie multi bani, sa fiu sponsorizat., si m-a intristat chestia asta, deoarece este visul meu, iar acest vis al meu se naruie..., ma tot forteaza sa ma fac inginer in constructii (el lucreaza in constructii), iar mie nu-mi place, joc fotbal de cand aveam 7 - 8 ani, acum am 14 ( https://www.facebook.com/....../photo.php ). Ce as putea face? Sa nu-mi spuneti sa ma las de fotbal si sa il ascult pe tatal meu, eu nu vrea sa-l ascult, nu-mi place ce-mi propune sa fiu! Funda!

PS : Joc destul de bine, tatal meu s-a gandit sa ma dea la Valea Mare ( o echipa de juniori ), si cand joc cu prietenii, se bat pe mine :)), cam toti imi spun " Messi " ( sa nu credeti ca mint, asa este;) )

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Salut, Andrei! Eu te cred pe cuvant ca joci bine si vreau sa-ti spun SA NU RENUNTI LA VISUL TAU! Nu-ti mai contrazice tatal, invata si continua-ti scoala. Totusi, e bine sa ai si sustinerea unei persoane influente pentru tatal tau!
Nu-ti face griji pentru partea financiara, cand vei evea nevoie de bani, sigur vei gasi sponsori si am convingerea ca vei avea sustinere din partea multor persoane! Inclusiv noi, cei din comunitatea TPU vom fi de partea ta! Si, ca sa nu uit: felicitari pentru ca scrii corect! Go, go, go! Vezi-ti visul cu ochii! Bafta multa!

| Andrei_Laurentiu_1987 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Mersi Iuliana pentru raspunsul tau, apreciez happy, dar nu cred ca o sa ajung departe, sunt multi care ma trag in jos, chiar si profesorul meu de sport sad, spune ca nu stiu fotbal, ca sunt praf...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Andrei_Laurentiu_1987):

Sigur ca esti praf. Nu la fotbal, poate la fotbal esti bun, eu nu ma pricep in nici un caz. Joaca fotbal cat vrei si succes sa ajungi cat de sus poti. Esti praf pentru ca ai doar 14 ani, mai ai multe de invatat despre lumea fotbalului si a sportului in general si - Ai tot timpul sa iti schimbi optiunile, putini cand mai cresc raman la ideile de la 14 ani.

| Andrei_Laurentiu_1987 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu voi face o exceptie, o sa raman in prim-plan, eu sunt hotarat ce vreau sa ajung., doar ca, numai un pic de incurajare mi-ar trebui., si nu d'aia falsa., toti spun ca nu o sa ajung.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Andrei_Laurentiu_1987):

Ma bucur ca esti hotarat, tu in viata vei reusi daca o tii asa. Eu mai si glumesc in parte dar in nici un caz nu vreau sa te abat. Ce sa-i faci? Sunt batran si experienta nu-mi da pace sa spun ce m-a invatat. In rest uite ce am pentru tine, sunt sigur ca esti istet si pricepi ce vreau sa zic --- https://www.youtube.com/watch?v=8O6lsR4jIew

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
La fotbal nu iti trebuie bani pentru sponsorizare, trebuie doar sa te faci remarcat prin aptitudinile tale!
Este adevarat ca trebuie si ceva bani pentru sustinere, dar nu atat de mult, cum ar fi la tenis...
Daca tu esti pasionat de fotbal si joci destul de bine, in curand poate te va remarca cineva.
Trebuie doar sa crezi in fortele tale si sa joci din pasiune!
Mama nu are nici un cuvant de zis?
Vorbeste cu tatal ta si fa-l sa inteleaga ca, nu poti opta pentru ceva ce nu vei face cu drag...
Mult succes happy

| Liviu a răspuns:

Nu este ilegal sa speri, este ilegal sa crezi ca fara sa dai cu banu vei ajunge ceva in viata.Sa fim seriosi, peste tot trebuie sa dai bani, pana si la wc public(e o vorba). Chestia e ca tu poate esti mai bun ca ion(exemplu)dar tatal tau e un om simplu, pe cand tatal lu ion e doctor, politist, procuror si asa mai departe.Trage ala niste sfori si il baga.Iar tu, vei ocupa un loc mai jos ca el, putin conteaza ca tu joci mai bine ca el, daca antrenorul il vrea pe ion ca a fost mituit de cineva trimis de tatal lu ion!