| heicefaci a întrebat:

O pasare si-a facut cuib in copacul din gradina mea. Are 5 oua... Pentru a nu pleca ea de la mine trebuie sa ii dau mancare. Cu ce sa o hranesc? Urgent!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cu nimic.
Pasarea daca nu se simte in siguranta ( ea este un animal salbatic, nu prefera compania omului) poate sa plece si sa isi lase cuibul acolo si sa isi faca in alta parte cuib unde se simte in siguranta.
Daca vrei sa o hranesti, ea o sa se sperie si o sa fuga, plus ca nu accepta hrana de la om, ea singura isi cauta hrana ( insecte, larve, seminte, etc).

| heicefaci explică (pentru LaLaura):

Am uitat sa spun ca e codros de gradina... Si multumesc!

2 răspunsuri:
| unic0arna a răspuns:

Daca nu ai pisici in curte poti arunca grăunte pe jos unde nu e iarbă inalta. Păsările au un excelent auz si va pleca sa mănânce imediat ce se simte in siguranta (cand vei pleca).