| Robyxten a întrebat:

Salut TPU,peste cativa ani o sa-mi iau un caine, dar nu stiu rasa.As vrea sa fie mare,inteligent, plin de energie si jucaus! La fel cum sunt si eu! Dau Funda! Si imi dati si poze cu rasele!

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

"peste cativa ani" peste cativa ani vi si pui intrebarea iar.

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Pana la urma, iti iei peste ca-ti va ani! In fine iti recomand trei rase:doberman, dog gernan si caine lup!

| paco28 a răspuns:

Eu iti recomand un ciobanesc caucazian daca zici ca vrei sa fie mare si jucaus mie imi place rasa aceasta mult o sa-mi iau si eu cat de curand unul :) uite aici poze si despre ei http://www.ciobanesccaucazian.ro/

| Myutza1199 a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search Pittbull Terrier ^_^ Și eu am avut.

| Robyxten explică (pentru Myutza1199):

Aici sunt toti caini pe care vreau sa-i iau:Husky siberian,Malamut de Alaska,Golden Retriever,Ciobanesc German,Akita Inu,Beagle,Saint Bernader,Rottweiler,Labrador,Dog German,Ciobanesc de Bucovina,Ciobanesc de Pirinei,Ciobanesc elvetian, Ciobanesc islandez, Bichon havanez. Dintre toate rasele pe care le-am scris, care este mai bun? Imi place foarte mult Dog Germanul, dar nu-s sigur pentru ca e prea inalt!

| Myutza1199 a răspuns (pentru Robyxten):

Rottweiler-ul ^_^

| Robyxten explică:

A si Puggle!

| JimyPOP a răspuns:

Nu pot sa iti trimit poze deoarece sunt pe telefon scuze dar iti ofer cu caldura ciobanescu carpatin este un caine relativ mare nici nu e un zimbru, dar sunt extrem de destepti si afectuosi ba chiar o sa te apere la nevoie eu am ciobanesc caucazian dar este prea mare chiar enorm dar la fel plin de calitati

| JimyPOP a răspuns:

Nu iti recomand :doberman, pittbul, rottveiler....deoarece pot dveni agresivi chiar si cu tine asculta ciobanesc carpatin este unul foarte bun iar daca nu este vorba de hrana ciobanesc caucazian