| Saturnz a întrebat:

Pisica mea are o zgarietura pe ureche si nu stiu sigur daca e raie sau e o simpla zgarietura. Am citit pe diferite site-uri ca pisica se scarpina violent pana face rana in cazul in care are raie.
Ma puteti sfatui? Macar sa-i dau cu o crema dar nu stiu de care.
Fundulitzawinking

Răspuns Câştigător
| Panda10213 a răspuns:

Pai poate fii din cauza scarpinatului pentru ca asa cum ai spus si tu pisicile se scarpina foarte violent sau poate accidental s.a zgariat la ureche ...Te.as sfatui sa te duci la veterinar pentru ca urechile pisicilor sunt foarte dezvoltate iar o mica zgarietura poate fi fatala ...deci du.o la veterinar si vezi daca el stie despre ce este vorbawinking funda?

1 răspuns:
| EvangelineLovin a răspuns:

Daca ar fi raie ar fi mai mult decat o zgarietura, ii cade parul, apar bubite si nu doar pe o ureche ci pe tot corpul. Asta ca sa stii dupa ce sa te uiti.