| Afrodisiac a întrebat:

Stau la curte si am trei caini, doua corcituri ( o catea si un catel) si un ogar, care are un fel de boala, tuseste mereu. Eu as vrea sa îi fac unuia dintre ei baie si sa-i bag in casa. Caruia ar fi cel mai bine sa-i fac baie?
P.S: imi e frica sa-i fac ogarului baie

Răspuns Câştigător
| Ada78 a răspuns:

Daca ogarul are o boala ar fi mai bine sa nu ii faci baie.Ar fi mai bine sa ii faci baie aceluia care e mai bland fiind ca daca nu au mai facut nu sti cum pot reactiona.
www.e-pets.ro\sfatul specialistului

| Afrodisiac explică (pentru Ada78):

Nu o sa-i fac baie. I-am mai facut baie catelului si cred ca el este cel mai potrivit, nj zic ca se intrlege foarte bine cu apa, dar este familializat. Multumesc!

5 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Contactea-za un medic veterinar. Sunt veterinari care vin la domiciliu. Ar fi mai mult decât minunat macar să discuți cu el la telefon, și să il întrebi pe el dacă e bine sa ii faci baie.
Insa eu nu recomand pe frigul acesta baie, chiar daca e ținut în casa

| Afrodisiac explică (pentru NoFeelings):

Am contactat un veterinar, m-am gandit mai bine si nu o sa-i fac baie poate agrava situatia. Multumesc!

| BeautifulSunflower a răspuns:

Daca ii faci seara baie, si il tii noaptea in casa, si doarme pe o patura, eu zic ca nu poate pati nimic, si chiar daca ii faci baie sau nu, inlocuieste le apa cu ceai, mai ales la ogar, poate ii trece tusea

| Afrodisiac explică (pentru BeautifulSunflower):

Am sa tin cont de sfatul tau, o sa îi inlocuiesc apa cu ceai. Mersi!