| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca o sa fie mai lunga povestea, dar va rog sa ma ajutati, in orice fel. Eu sunt dansator, dansez de peste un an si stiu toate bazele, si miscari, si combo-uri si alte multe chestii, dar am o problema, si nu pot sa scap de ea. Eu am "boala" aia cu " Lasa ca fac mai tarziu ", si nu prea pot sa repet in fiecare zi, din cauza lenei. Mie imi place dansul, ma vad dansator, dar e lenea asta mare. A patit vreunul dintre voi asta? Aveti vreun sfat despre cum as putea sa sacap de ea? Dau FUNDA, vot, bere, masline, ce vrei voi. sad

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
"Nu lasa pe maine/ce poti face azi"
Asa suna o vorba veche.
Ca si in sport, si la dansuri necesita antrenament zilnic si foarte mult!
Asta in caz ca vrei sa ajungi la un nivel inalt si sa traiesti din aceasta meserie!
Daca este doar o placere, atunci te poti antrena cand doresti, dar daca vrei sa ajungi ceva, depune efort si sudoare multa sa ajungi unde doresti!
Nimic nu se obtine fara efort.
Totul este in mintea ta!
O zi buna happy

| 3amthinking a răspuns:

Iti trebuie un scop, sau cel putin mai multa motivatie.