| maryo238 a întrebat:

un amstaff, daca creste de mic cu un pekinez, ambii de acelasi sex, pot convietuii impreuna? se vor intelege, de ex amstafuul are 2 luni iar pekinezul doi ani. cand va creste amstafful, se vor intelege? multumesc.

Răspuns Câştigător
| prisacarul56 a răspuns:

Pekinezul va ramane in urma cu statura si isi va da seama cu cine are de-a face, depinde mult si de caracterul lor de a fi toleranti unul cu celalalt, sau unul din ei sa fie mai posesiv, atunci apar probleme.Depinde foarte mult si de comportamentul tau fata de caini.Sa nu cumva sa-l giugiulesti pe al mai mic ca e mai mic si sa te mai vada si celalalt, ca ti-ai dat foc la valiza.E bine sa ai aceeasi masura si pentru pitic si pentru urias sa-i dojenesti la fel, sa-i rasplatesti la fel.Trebuie sa simta si ei cumva ca nu faci deosebire intre ei.Sa ai bafta cu ei pentru ca eu cred ca -i iubesti la fel si pe unul si pe celalalt.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vor fi buni prieteni.

| michelia a răspuns:

De acum faptul este consumat.
Ambii sint ciini devotati si fideli, apropiati. Pechinezul are nevoie de mai multa tandrete ca sa nu se simta neglijat ( eu am un pechinez metis). Tu si intreaga familie trebuie sa stiti sa va dozati alinturile catre amindoi, ca sa evitati gelozia. Crescind impreuna pot deveni parteneri de joaca si, daca pechinezul il accepta de-a binelea, va simti si pentru amstaff sentimentele pe care le are fata de cei din casa.
Am vazut cum convietuiau un pechinez cu un pitbull, care e mult mai dificil decit al tau.
Principalul e sa nu uite nimeni ca sint doi " copii" in casa happy.

| MihayAndrey a răspuns:

Daca pekinezul nu se va repezii la el este ok. Dar daca pekinezul il va ataca acum cat e mic, amstaff-ul se v-a razbuna 99, 9%.

| DrugAddict a răspuns:

Depinde asta nu se stie niciodata dar cred ca daca de acum se inteleg se vor intelege mereu. happy

| Boiy_Bubu_1994 a răspuns:

Daca cainii nu sunt posesivi se vor intelege. Daca sunt ia-ti adio de la peckinez