| Tonea_Danut_2000 a întrebat:

Unde este recomandat sa tin un caine caucazian cu varsta de aproape 3 luni? Sa il duc sa stea in cusca? Cusca viind intr-un tarc...nu il tin legat sau nu stiu in garaj? Este un spatiu mare si cald al meu

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

La varsta asta si pana se mai incalzeste putin afara iti recomand sa il ti in garaj. dupa ce nu o sa mai fie temperaturi sub sau aproape de zero grade noaptea afara e ok sa il lasi in tarc...
Daca cusca lui nu este izolata sa o izolezi pentru ca iarna viitoare o sa ii fie frig..tot iarna viitoare ar fi bine sa ii pui paie si peste o patura sau paturica in cusca.
Sa te bucuri de blanos!

| Crisan_Emanuela_D_1994 a răspuns:

Cel mai bine ar fi pentru un caine sa îl ti intr-un țarc, sa fie mai "liber", sa se poata juca, sa fie in largul lui