| ZeroZack a întrebat:

Vreau să-mi iau un rottweiler la vara, imi doresc foarte mult unul,dar in afara de mama mea,toti cei din familie sunt de acord sau ar fi de acord. Mama mea spune mereu aceleasi lucruri cand deschid subierctul : Eu nu vreau un câine in casa mea, trebuie sa ai grijă de el si că îi este frică de ei. Întodeauna nu era de acord cu ce vreau si zice că n-are nevoie de asa ceva, de exemplu : jocuri,console, carti si altele,iar in final imi iau si dupa aia ma lăuda la prietenele ei,e fericita si nu are nicio treabă,dar inainte de asta nu îi trebuia ei asa ceva. In fine, as vrea de la voi sa-mi spuneti diferite argumente pro incat s-o conving cu asta,sun sigur ca dupa aia nu va mai comenta si va fi de acord,mereu e asa, dar eu chiar nu stiu cum s-o conving la faza asta, mereu vine cu ceva cu care sa nu mai stiu ce să îi spun.Eu m-am informat foarte mult vara trecuta despre el,si foarte bine,am nevoie doar de argumente,nu de raspunsuri cum că trebuie sa imi permit si din astea.(Eu sunt instare sî il dresej si nu sunt genul de persoana sau aşa zis stăpân care îşi ia unul doar pentru a avea unul,si dupa aia mă trezesc că lo muşcat pe unu, nu sunt iresponsabil ca alti, sau ca copii mici de clasa a 5 sau asa ceva care vor un bichon si nici nul dresează si latră intruna )

Răspuns Câştigător
| anateoPwP a răspuns:

Crede-ma si mie mi s-a intamplat acelasi lucru dar ai putea sa-i zici:,, Daca imi iei un caine iti promit ca eu il scot in fiecare zi afara si eu il dresez eu ii strang treaba mare si ii sterg treaba mica cand e mic + ca o sa contribui cand trebuie sa-i cumparam ceva."
Daca ii zici asta de cateva ori pe zi in final o sa-ti ia un caine.

2 răspunsuri:
| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Spune-i : Daca nu o sa am grija de el o sa mi`l vinzi(iti dai seama o sa se ataseze de el si nu o sa faca asta)+ca tu o sa ai grija asa ai spus.Bafta big grin