| Stefi06 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cam cat costa un perus big grin Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 2 perusi. Si nu e chiar atat de greu sa ai grija de ei daca intr-adevar tii la ei si nu ti se par niste "poveri".
Un perus costa intre 30-60 ron, depinde de magazinhappy.
Gandeste-te bine inainte sa achizitionezi un perus: trebuie sa iti iei adio de la liniste pentru ca sunt foarte galagiosibig grin. Ma rog, eu ii ador atunci cand fac galagie si incep si eu sa ma "cert" cu eibig grin Acum, fiecare cu parerea lui big grin

10 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Depinde de orice Pet-Shop in parte.Pretul poate varia intre 20-50 de lei big grin

evenso
| evenso a răspuns:

Intre 20 si 30 de lei.

| florentina_9904 a răspuns:

In pet shop e 30-35 de lei eu atat am dat pe ai mei

| viotedy a răspuns:

20-30 lei

| MadalinG99 a răspuns:

30 lei la pet shop 25 la crescator

| Gdeni a răspuns:

Pna in 50 lei mai mult nu credwinking

| ssd a răspuns:

Pai depinde de unde il iei, dar pana in 50 de lei nu mai mult

| GanH a răspuns:

Am vazut unul cu tot cu colivie la 70ron

| DeejayLiqua a răspuns:

Vreo 30 de lei. Depinde de unde îl ei. eu așa am văzut în petshop, dar fac multă mizerie, se împrăștie repede un miros specific, tava de la colivie trebuie schimbată zilnic, și sunt greu de dresat dacă nu îi crești de când ies din ou... în plus, pentru sănătatea perușului, trebuie să-i mai dai drumul prin casă să miște aripile și e foarte dificil să îl bagi înapoi dacă nu se întoarce singur..Cu alte cuvinte, e o responsabilitate foarte mare pentru orice vârstă!
Recomandare: I-ți un hamster! E mic, pufos, și seamănă ca anatomie cu omul. E mult mai drăgălaș și e mai fascinant să vezi cum magazinează mâncarea, cum o mănîncă cu degețelele alea de vreo 3 milimetrii, și cum dă din mustăți tot timpul. talașul se schimbă la vreo 3-4 zile, mâncarea poate fii aceeași pe care o mănânci și tu, apa săptămânal schimbată (măcar). Și în timpul zilei îl trezești și te joci cu el când vrei (seara ar fi mai ok să nu fie în camera în care dormi, pentru. că e animal nocturn și face multă gălăgie noaptea).
Și eu mi-am luat hamsterul cu 10 lei - femelă - are ochii roșii și blăniță albă.

| Cristinutzzza36 a răspuns:

Ai mei au costat 10 lei unul si au fost doi deci de obicei costa intre 10 si chiar 50 de lei.