| alinutaalinuta1999 a întrebat:

Vreau un yorkie cu parul lung si lins dar tine si de parintii acestuia? geneticul parului lor ori toate rasele yorkie trebuie sa aiba prul lung si lins?

2 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Nu trebuie neapărat să aibă părul lung și lins, dacă îl tunzi, e recomandat să îl lași creț.
Contează foarte mult îngrijirea acestui câine, pentru că e sensibil. Nu e recomandat să iei un yorkie terrier dacă stai la casă și îl ții afară.

| NicollNikkyKv a răspuns:

Buna.
Nu toate rasele trebuie sa aiba parul lung si lins Yorkshire Terrier are parul lung si lins, dar este o mare responsabilitate.Trebuie periat o data pe zi daca nu se incalceste.

Sper ca te-am ajutat happy.

Fundita?:*