| Shnitzy1324 a întrebat:

Salut tuturor, locuies la casa pe pamant,dar imi tin catelul in casa,pe langa el, mai am 2 doar ca sunt legati,si tot observasem ca se scarpina in continuu,si am vazut ca are o multime de purici,l-am spalat cu un sampon pentru uciderea lor,si azi se tot mai scarpina, am vazut ca pe alocuri mai are si rani.Ce pot face? Chiar daca il dezinfectez cum pot avea grija sa nu mai prinda purici?

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Poti sa cumperi zgarda impotriva purecilor si capuselor si asa o sa fie protejati tot timpul. zgarda tine vreo 6 luni. si acum o sa se mai scarpine putin pana ii trece iritatia si muscaturile.

4 răspunsuri:
| ilinca1970 a răspuns:

Buna, exista solutii specialeimpotriva puricilor, le poti lua de la veterinar, costa 25 de lei ( PS, acele solutii sunt si impotriva capuselor dsar nu trebuie sai faci baie 3 zile inainte si dupa ce ii dai cu solutia si sa nu pui mana pe el decat peste o zi de la aplicarea ei, dar iti va da medicul veterinar mai multe indicatii ) sper ca te-am ajutat

| WR104 a răspuns:

Nu poti.

| Ioanadulcik a răspuns:

Il speli de mai multe ori cu samponul de ucidere si dispar si ca sa nu mai aiba ai pui tot mereu o zgarda anti-purici ti-o da veterinarul costa 4 lei love struck Sper ca te-am ajutat :X

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Tinel departe de celelalte animale care au purici.Si spalal bine pana nu va mai avea nici unul.