| dksjgpfbgfbopgdfk a întrebat:

Visele semnifica ceva?
De exemplu, noaptea trecuta am avut un vis tare ciudat.
Urmaresc Supernatural, desi nu-mi plac filmele horror, acest serial ma fascineaza.
Mi s-a intamplat acelasi lucru care li s-a intamplat si celor doi protagonisti din seria(Sam si Dean) in primul episod.straight face
In vis, aveam un foarte bun prieten, care tocmai patise ce patisem si eu.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Biserica Ortodoxa ne sugereaza sa nu credem in vise pentru ca sunt de la draci, mai ales cele in care ni se dau previziuni, mesaje divine, lucruri ciudate.Pe de alta parte stiinta spune ca visul este doar o activitate a creierului iar daca tu te gandesti la o bicicleta non-stop vei avea si in vis bicicleta aceea. Visele nu semnifica nimic, eu de atatea ori am avut vise ciudate care cica semnificau tot felul de lucruri si nu s-a intamplat nimic.Noi dormim ca sa visam, am auzit undeva, visul te odihneste cel mai mult, este o activitate normala a creierului. Numai bine.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Si eu urmaresc Supernatural si am vise ciudate si am impresia ca e cineva in camera. Ti se pare.

| JeSa a răspuns:

Visul se produce in timp ce dorm, si pentru mine ar semnifica, doar o traire existenta, activitate a creierului... restul legat de film, e doar ceva creat subcostiinta ta, superstitie de a tatongue...

| gabitsa a răspuns:

Urmaresc si eu serialul, insa visele sunt produsul imaginilor pe care le vizionezi. Exista vise care semnifica lucruri relevante in realitatea de zi cu zi. Dar acest vis al tau e produs de serial.

| Marii a răspuns:

Visele nu vin in niciun caz de la draci. :)) In timpul somnului subconstientul tau "lucreaza". Foarte multe vise nu prea au importanta, sunt simple lucruri pe care le vezi in viata de zi cu zi si in timpul somnului "le transformi" in ce vrei tu.
Citeste aici despre vise: http://acvaria.com/index.php?p=vise
Apropo, si eu sunt fana Supernatural.;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

| Sadiss a răspuns:

Urmaresc si eu filmul si probabil ai fost concentrat prea mult pe episodul respectiv si de aceea probabil l-ai visat putin mai diferti. in rest sunt unele vise care semnifica ceva. dar in cazul tau. te-ai uitat prea mult la filmehee hee

| LOADING █████████99% a răspuns:

De obicei visele se produc din ce ai facut in aceea zi, la ce te-ai gandit.

poate te gandeai la film si ai adormit gandindutelaughing

| cosmingcc a răspuns:

(foarte bun serialul, eu sunt la a 5'a serie, insa nu face bine)
cat despre vise pot spune ca sunt foarte usor influentabile de ce faci in ultima vreme, deci se trage de la supranatural tongue eu o saptamana am stat numai la pc sa fac un site si aseara cand am venit si eu dupa cateva beri si o noapte de dans cand am pus capulpe perna vedeam numai fisiere html laughing iar somnul nu a fost linistitor.

| lorelai cristinush a răspuns:

Da, semnifica dar nu intotdeauna.Stiu ca ti se pare absurd, dar ar trebui sa nu mai vizionezi acest serial. Va dura cam o saptamana-doua pana sa te acomodezi. Stii? Filmele horror pot avea un efect negativ asupra celui ce il urmareste. Spre exemplu eu am vazut o data un fil cu vampiri, imi scapa denumirea si vreau sa-ti spun ca in noaptea aceea am avut numai cosmaruri, am adormit si greu. laughing O saptamana pot spune ca am fost ne-om. De atunci nu mai urmaresc filme de genul asta. Ai face bine sa renunti! Vizioneaza si tu filme tip drama, romance dar ai putea evita serialele de tot felul pentru. ca devin o manie. Succes!